TARIMDA HELİMORE ZİRAİ DRONLARINI KULLANMANIN AVANTAJLARI

0
Share

Helimore Havacılık Dronlarının Özellikleri Nelerdir?

Tarımsal kullanım için özel olarak ürettiğimiz insansız hava araçlarımız, mahsul görüntüleme, ilaçlama, gübreleme gibi zirai uygulamalar yapma yeteneğine sahiptir. Özellikle organik tarımda tarım makinelerinin giremediği arazilerde dron ile gübreleme  ve ilaçlama, güvenli ve organik tarıma uygun olarak yapılabilmektedir.

10, 20, 30 ve 50 litrelik farklı sıvı tank hacimlerine sahip zirai insansız hava araçlarımız pek çok farklı kullanım alanına ve talebe cevap vermektedir.

Ürünlerimizin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Dronlarımızın GPS teknolojisi sayesinde arazi kontrolünü sağlayabilmesi ile homojen ilaçlama ve gübreleme özellikleri sağlanmaktadır. Dronlarımızın zararlı tespit özellikleri de bulundurmasından dolayı işaretlediğimiz alandaki ürünlere eksiksiz bir biçimde uygulama yaparak hedef hastalık veya zararlı mücadelede maksimum etkiyi gösterir, ürünlerde verim artışını sağlar. Aynı zamanda bu homojen gübreleme ve ilaçlama özelliği sayesinde fazla gübre kullanımının önüne geçerek pestisit kullanımını %30 ile %40 civarında azaltır. Bu sayede toprakta biriken pestisit kalıntılarının ve aşırı gübreleme sonucunda oluşan toprak kirliliğinin önüne geçerek çevre kirliliğini önlemeye de olanak sağlar.

Üretim yapan çiftçilerimizin en önemli girdileri traktör, gübre, tohum, ilaç, yakıt ve işçiliktir. Dron kullanımı sayesinde traktör ihtiyacı ve yakıt ihtiyacı tamamen ortadan kalkmaktadır. Yaklaşık olarak 1 dekarda 3 litre yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir. Dronumuz, çiftçimize verdiğimiz eğitimlerle dronunu kendisi uçurup tüm ilaçlamayı bitirmesiyle de ihtiyacı olan işçiliği de ortadan kaldırmasına olanak sağlamaktadır. Dronun, özellikleri ve otomatik ilaçlama yapmasıyla beraber çiftçinin fazladan harcamış olduğu ilaç ve tohum maliyetlerinin de azalmasını sağlamaktadır. Bu sayede çiftçilerimizin tarımsal girdi maliyetlerini düşmektedir.

Günümüz tarım araçlarının dahi ulaşamayacağı alanlara kolaylıkla erişen zirai hava araçlarımız, engebeli arazilerde dahi işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir ve ürünleriniz nerede olursa olsun verimli bir şekilde yetişmelerine olanak sağlamaktadır. Zaman zaman yoğun yağışlar nedeniyle tarlaya traktör ile girilememekte, optimum gübreleme zamanı kaçabilmektedir. Helimore Zira Dronlar ise bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. Kaldırılan sorunların yanı sıra çiftçimiz günde 600-700 dekar alanı çok rahat ve konforlu bir biçimde ilaçlayabilmektedir.

Arazide traktör kullanımı traktörün geçtiği alanlardaki ürünlerin zarar görmesiyle verim kaybına sebep olabilmektedir eğer arazide dron kullanımı gerçekleşirse traktör izinden kaynaklanan %6 ila %7 civarında oluşan verim kaybının önüne geçilebilmektedir.

En önemli faydalarından birisi de insan gücü kullanımını azalttığından dolayı oluşacak yaralanmalar, traktör kazaları ve ciddi sağlık sorunlarının önüne geçmektedir. Dronlarımız uçuşa başlamadan kontrol edildiği ve  kontrollü bir biçimde uçurulduğu sürece kaza riski yok denebilecek kadar azdır. 

Helimore Zira Dron kullanmanın en ayrıcalıklı avantajı ise vermiş olduğumu yerinde teknik servis hizmetidir. Karşılaştığınız sorunlar ya da kırınımlarda şirketimizle iletişime geçip sorununuzu ifade etmeniz halinde ekip arkadaşlarımız bulunduğunuz konuma sorunu çözmek için yönlendirilmektedirler. Böylece yaşadığınız sorun anında çözüme kavuşmaktadır.

Daha güzel günlerde bir başka yazımızda görüşmek üzere.

-HELİMORE HAVACILIK

Related Posts
Bir yanıt yazın